O nas

Grey Wizard powstała w odpowiedzi na rzeczywiste problemy związane z rosnącą cyberprzestępczością. Wiemy, że wzrost liczby i rozmiaru cyberataków stanowi obecnie poważne zagrożenia dla wielu firm, które prowadzą działalność w sieci. Mamy świadomość powagi każdego ataku i strat jakie za sobą pociąga. Właśnie dlatego zapewnienie najwyższej klasy bezpieczeństwa przeciw cyberatakom traktujemy jako priorytet najwyższej wagi.

Grey Wizard tworzą weterani polskiego Internetu, wśród których znajdują się zarówno menedżerowie doskonale znający procesy biznesowe w branży e-commerce, jak również inżynierowie wyspecjalizowani w najnowocześniejszych technologiach. Część z nich brała udział w rozwoju i ochronie jednego z największych e-commerców w Europie - Grupie Allegro oraz serwisów ogłoszeniowych Grupy OLX.

Grey Wizard to grupa prawdziwych pasjonatów i ekspertów, przed którą cyberbezpieczeństwo nie ma tajemnic.

Dane adresowe

Grey Wizard Sp. z o.o.
Piekary 12/12
61-823 Poznań
NIP 7792422423
REGON 302744400
KRS 0000512326
Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydzał Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kap. Zakł. 10 000 PLN
Formularz kontaktowy

Założyciele

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Założyciel i Prezes Zarządu Grey Wizard sp. z o.o., ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, doświadczony menedżer doskonale znający i rozumiejący potrzeby biznesu.
Tomasz Drożdżyński
Tomasz Drożdżyński
Przedsiębiorca i inwestor. Współautor sukcesów wielu polskich i zagranicznych serwisów internetowych: Wykop.pl, Tablica.pl, Olx Group, Gamesture.
Michał Grzybkowski
Michał Grzybkowski
Przedsiębiorca i inwestor. Na co dzień zarządza najnowocześniejszym Data Center w Polsce - beyond.pl.
Łukasz Lato
Łukasz Lato
Ekspert ds. rozwoju oprogramowania, doświadczony kierownik działów IT. Koordynator licznych globalnych projektów programistycznych w ramach Grupy Naspers Classifieds.
Rafał Skrzypek
Rafał Skrzypek
Główny ekspert w budowaniu i zarządzaniu infrastrukturą krytyczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymaniu infrastruktury informatycznej.

Inwestorzy

Garvest
Garvest
Globalny fundusz inwestycyjny. W portfelu Funduszu dominują spółki z sektora nieruchomości oraz nowych mediów.
Rafał Kula
Rafał Kula
Przedsiębiorca, inwestor.
Sebastian Kulczyk
Sebastian Kulczyk
Prezes Domu Inwestycyjnego Kulczyk Investments SA. Jeden z najbardziej aktywnych inwestorów w spółki technologiczne ostatniej dekady.

Zespół

Łukasz Braciszewski
Łukasz Braciszewski
Administrator systemów informatycznych (Linux), na co dzień zajmuje się pisaniem skryptów oraz tworzeniem kopii zapasowych.
Oleg Daroszewski
Oleg Daroszewski
Odpowiada za planowanie i realizację strategicznych celów rozwojowych i sprzedażowych, budowanie i zarządzanie kanałem partnerskim.
Marcin Gałęcki
Marcin Gałęcki
Projektant, esteta, dba o przejrzystość i użyteczność stron internetowych. Projektował i wdrażał interfejsy stron oraz aplikacji webowych i mobilnych dla dużych firm o międzynarodowym zasięgu.
Paweł Gawinek
Paweł Gawinek PGP
Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ISP, hostingu oraz bezpieczeństwa informatycznego. Na co dzień koncentruje swoją uwagę na analizie ruchu sieciowego i rozwijaniu Web Application Firewall’a.
Wojciech Maciejewski
Wojciech Maciejewski
Odpowiedzialny za ekspansje międzynarodową, strategie i rozwój wizerunku marki.
Andrzej Prałat
Andrzej Prałat
Specjalista od maszynowego uczenia w cyberbezpieczeństwie. Wcześniej w OLX Group, odpowiadał za tworzenie systemów do automatycznej moderacji ogłoszeń.
Tomasz Rozynek
Tomasz Rozynek
Nadzoruje i monitoruje funkcjonowanie systemu poprzez analizę zdarzeń oraz anomalii.
Wojciech Rybicki
Wojciech Rybicki
Specjalizuje się w systemach detekcji zagrożeń wykorzystujących sztuczną inteligencję. Wcześniej, w OLX Group, odpowiadał za automatyzację moderacji ogłoszeń i wykrywania niedozwolonych treści.
Dominika Styszyńska
Dominika Styszyńska
Office ManagerOdpowiada za organizację pracy biura oraz prawidłowy przepływ informacji.
Oskar Wojciski
Oskar Wojciski
Architekt oprogramowania. Wcześniej jako lider zespołu programistów w OLX, odpowiedzialny za budowanie wydajnych i skalowalnych rozwiązań dla serwisów ogłoszeniowych w Europie Wschodniej.

Co robimy?

Każdego dnia słyszymy o kolejnych cyberatakach, ich ofiarach i ogromnych konsekwencjach działań cyberprzestępców. Dlatego w Grey Wizard traktujemy świat cyberbezpieczeństwa jak nasze naturalne środowisko.

Codziennie dokładnie analizujemy cyberprzestrzeń, testujemy nowe rozwiązania w zakresie cyberochrony a wyciągane wnioski znajdują bezpośrednie odzwierciedlenie w naszym systemie. Wprowadzamy kolejne inteligentne mechanizmy i dodatkowe funkcjonalności, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepszą skuteczność i szybkość w detekcji różnorodnych ataków.

W codziennej analitycznej pracy wpierają nas zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji oparte na uczeniu maszynowym (ang. machine learnig). Połączenie pierwiastka ludzkiego i sztucznej inteligencji gwarantuje szybką identyfikację i odparcie cyberataku.

Dzięki tej synergii jesteśmy w stanie osiągać jedne z najwyższych wyników skuteczności w odpieraniu cyberataków a tym samym oferować naszym klientom jak najlepszą ochronę ich biznesu internetowego.

Co nas wyróżnia?

  • Prawdziwie innowacyjne podejście do cyberzagorożeń na miarę XXI wieku.
  • Własne autorskie rozwiązania.
  • Najnowsze technologie.
  • Wybitne umysły naszych inżynierów.
  • Otwartość na indywidualne potrzeby klientów.
  • Monitoring i analiza w czasie rzeczywistym.
  • Natychmiastowa reakcja na potencjalne zagrożenie.
  • Dostępność wyspecjalizowanych inżynierów 24/7/365.
  • Grey Wizard to coś więcej niż tylko ochrona. To też wsparcie działów IT naszych Klientów, niezawodność i skuteczność. Zapewniamy ciągłość działania i bezpieczeństwo biznesu prowadzonego online.
  • Działanie Grey Wizard Shield opiera się na wysokorozwiniętych algorytmach, które wykorzystują Machine Learning. Samouczący się system zapewnia większą skuteczność działań. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko namierzyć i przechwycić zły ruch na stronie internetowej.

Gdzie się znajdujemy?

Znajdziesz nas w Poznaniu na ul. Piekary 12/12

×

Dla mediów

Podaj nam dane kontaktowe,
na które automatycznie wyślemy materiały.

Dziękujemy