Domain Names System (DNS)

Co to jest DNS?

Domain Names System (DNS) to system serwerów, protokołów komunikacyjnych oraz usług, które przechowują informacje o adresach domen. DNS pozwala na zmianę adresów domeny, na adres zrozumiały dla urządzeń tworzących sieć komputerową.

Złożony system DNS pozwala na rejestrację nazw domen internetowych oraz powiązanie ich z konkretnym numerem IP.

Dzięki systemowi DNS możemy posługiwać się adresem www w formie liter i cyfr, ponieważ DNS przekłada je na ciąg znaków rozpoznawanych przez sieć komputerową. Dla przykładu domena greywzard.com jest “tłumaczona” na 185.66.120.10.

Dzięki protokołowi komunikacyjnemu DNS nasi klienci łączą się z naszymi serwerami, w celu zapewnienia ochrony.

Jak ustawić DNS?

Zmiana ustawień serwerów DNS musi zostać wprowadzona z poziomu panelu zarządzania domeną. Zanim zaczniesz korzystać z usługi Grey Wizard Shield, w panelu zarządzania witryną musisz uaktualnić rekordy A i CNAME w strefie DNS.

Po zapisaniu wprowadzonych zmian ochrona Grey Wizard Shield będzie aktywna, a Twoja strona bezpieczna.

Co muszę zmienić w ustawieniach swojej strony?

Jeśli planujesz skorzystać z ochrony Grey Wizard Shield musisz wiedzieć, że cały ruch musi być filtrowany i monitorowany. W tym celu należy dokonać zmian w ustawieniach DNS, by domeny i subdomeny, które mają zostać objęte ochroną wskazywały nasze adresy IP.

Czy istnieje inny sposób zmian ustawień?

Istnieje inny sposób zmiany ustawień. Umożliwiamy ochronę w trybie Border Gateway Protocol (BGP). Ta opcja jest szczególnie polecana większym firmom, które posiadają własny zbiór adresów IP.

Proces podłączenia wykorzystujący tryb BGP jest znacznie dłuższy i wymaga zmian w infrastrukturze sieciowej Twojej firmy.

Jeśli prowadzisz dużą firmę, która posiada zbiór własnych adresów IP i chcesz skorzystać z ochrony Grey Wizard Shield, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Działy pomocy

Wypróbuj naszą ochronę:

Wypróbuj za darmoCałkowicie za darmo możesz wypróbować naszą ochronę.
×

Dla mediów

Podaj nam dane kontaktowe,
na które automatycznie wyślemy materiały.

Dziękujemy