Machine Learning

Machine Learning w cyberbezpieczeństwie

Uczenie maszynowe jest silnie związane ze sztuczną inteligencją. Coraz częściej mamy z nim do czynienia w naszym codziennym życiu, nawet o tym nie wiedząc. Machine Learning wykorzystuje bardzo zaawansowane algorytmy, które same potrafią się doskonalić. Pomagają im w tym gromadzone dane.

Ochrona przed cyberatakami wymaga dziś rozwiązań zaawansowanych technologicznie, gotowych nie tylko do odpierania ataków w czasie rzeczywistym, ale przede wszystkim do wychwytywania zagrożeń i skutecznego zabezpieczenia stron www, sieci i aplikacji. By skutecznie chronić przed cyberatakami, w Grey Wizard wykorzystujemy algorytmy oparte właśnie o Machine Learning.

Skuteczność autorskiego produktu Grey Wizard Shield opiera się na inteligentnych algorytmach maszynowego uczenia. Dzięki synergii wiedzy światowej klasy ekspertów do walki z cyberprzestępczością i mechanizmom maszynowego uczenia, rozwiązanie Grey Wizard jest w stanie wykryć wszelkie anomalie poprzez kompleksowy monitoring aplikacji internetowych oraz identyfikację niebezpiecznych zapytań z sieci.

Monitoring aplikacji internetowych

Działanie algorytmów zastosowanych w tarczy Grey Wizard Shield polega na szczegółowej analizie ruchu sieciowego pomiędzy użytkownikami i aplikacjami webowymi. Na bazie wielu współczynników narzędzia Grey Wizard wyznaczają modelowy ruch i jego dynamikę, dzięki czemu możliwe jest wykrycie wszelkich anomalii przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka fałszywych alarmów.

Monitoring aplikacji w czasie rzeczywistym pozwala na błyskawiczną reakcję zespołu Grey Wizard na wszelkie zagrożenia związane z atakami na aplikacje klientów.

Identyfikacja niebezpiecznych zapytań

Inteligentne algorytmy wykorzystujemy również do analizy zapytań generowanych przez użytkowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom ochrony, m.in. przed atakami typu SQL injection, cross-site scripting (XSS) czy local file inclusion (LFI).

Algorytmy uczenia maszynowego pozwalają nam być zawsze o krok przed cyberprzestępcami i wykryć nawet takie metody ataków, które nie zostały wcześniej zidentyfikowane. Są w stanie rozpoznawać ataki, które wymykają się tradycyjnym systemom regułowym.

×

Dla mediów

Podaj nam dane kontaktowe,
na które automatycznie wyślemy materiały.

Dziękujemy